čištění okenTo, co je třeba na jaře v rámci jarního úklidu zvládnout, má tak nějak každá hospodyňka v povědomí. Ale existují i místa a věci, na která často zapomínáme a ani by nás nenapadlo, kolik špíny a prachu se zrovna zde může hromadit. Jaká jsou ta nejčastější?

Co se myslí tím „umýt okna“?

Krásně umyté a vyleštěné okno je radostí pohledět pro každou pečlivou hospodyňku. Současně všichni víme, že mytí oken patří k nejméně oblíbeným činnostem. Pokud už se ale do toho pustíte, vezměte to se vším všudy. Aby čistota vynikla, je třeba se vrhnout také na záclony a závěsy, utřít rámy oken a prachu zbavit také žaluzie. Pak si můžete říct, že máte krásná čistá okna se vším všudy J

Venku sluníčko a jarní vánek

Jaro je ideální dobou pro větránípeřin, polštářů, přikrývek, dek a všeho možného, co vám přijde pod ruku.

Co spotřebiče?

Pračka nám vypere, trouba uvaří, myčka umyje – ale nezapomínáme na ně? I spotřebiče potřebují čas od času vzít trochu do parády, po ruce mějte Fixinelu multifunkční, pomůže vám zbavit se špíny zvenku i zevnitř. V případě myčky doplňte leštidlo a vyměňte filtry a máte na čas zase vystaráno.

A co ještě v kuchyni?

Houbičky, utěrky a vše, co zůstává ve dřezu – je třeba vždy propláchnout od nečistot a následně nechat proschnout. Houbičky jsou zdrojem bakterií, proto je vyměňujte minimálně jednou za tři týdny. Do kuchyně si pořiďte univerzálního pomocníka, který opečuje vaši kuchyň. Například Fixinela pasta čistí a leští nerezové nádobí i dřez, baterie, keramické i mramorové desky.

Kliky a vypínače

Zkuste si jen představit, kolikrát za den se jich dotknete. Máte přitom vždy čisté ruce? Alespoň při větším úklidu nezapomeňte očistit všechny kliky a vypínače v bytě, ideálně s kapkou antibakteriálního čistidla.

Klávesnice, mobily – náš denní chleba

Jejich použití je tak bezmyšlenkovité a automatické, že si ani neuvědomíme, jak často máme v ruce dálkové ovládání, mobilní telefon nebo jak často pracujeme s klávesnicí. I na tyto věci s jarním úklidem nezapomeňte.

Vše kolem odpadkového koše

Co skrývá odpadkový koš, po tom se moc nepídíme. Po tom, co se skrývá pod ním, už vůbec ne. Ale měli bychom. I když používáte jednorázové igelitové pytlíky, po nějaké době se i pod nimi, na dně odpadkového koše začne „cosi“ hromadit. Vezměte proto odpadkový koš a celý ho vymyjte, ideálně použijte dezinfekční prostředek. Když už máte koš „venku“, vytřete také prostor pod košem, ať je úklid kompletní J

Nezapomeňte na květiny!

I pokojovým rostlinám občas prospěje sprcha. Na jejich listech se hromadí prach, proto buď navlhčete a prach setřete nebo jim dopřejte opravdovou sprchu, nechejte okapat a následně vraťte zpět na místo.

U květin ještě pravidelně kontrolujte půdu v květináči. Pozor dejte na to, aby se zde neobjevila plíseň. Jejich spory jsou zdraví nebezpečné.