Cílem při budování nového domova obvykle bývá zajištění moderního, komfortního, příjemného a nízkonákladového bydlení. To je také důvodem, proč je v současné době hitem budování ekologických domů – dřevostaveb, jež dokážou zajistit vysoce luxusní bydlení za neuvěřitelně nízké ceny. Stále se sice staví zděné domy, které jsou ale poměrně drahé a na jejich dokončení si musí noví majitelé docela dlouho počkat. Často i přes rok.

Naproti tomu dřevostavby nabízí řadu nemalých výhod. Snad nejdůležitějším je fakt, že se jedná o zdravé a ekologické bydlení. Dřevo totiž jako přírodní materiál reaguje na změny vlhkosti, dokáže ji stabilizovat, a to pozitivně ovlivňuje celé mikroklima uvnitř. Použití zdravotně nezávadných materiálů při stavbě snižuje výskyt alergických a toxických látek, což jistě ocení všichni, co chtějí pro svou rodinu ty nejlepší podmínky pro život. I z tohoto pohledu se řadí nízkoenergetické domy dřevostavby od renomovaných dodavatelů k absolutní špičce. Ale koho oslovit?

Obraťte se na specialistu

Oblastí výstavby domů a bytů se na našem trhu zabývá několik desítek firem. Základním rozdílem mezi nimi je zaměření druhu stavby. Obecně to mohou být zděné rodinné domy nebo dřevostavby. Hledáte-li však specialistu v segmentu malometrážních a nízkoenergetických staveb s působností po celé ČR, pak je jím společnost DŘEVOSTAVBY Refiz s. r. o. Nabízí kompletní služby související s výstavbou domů, od samotného provedení, přes finanční poradenství, po zprostředkování realitních služeb.

Tato firma vám postaví typový dům s možností úprav na míru a zcela zrealizuje i individuální projekt. Nabízí rovněž velice levné řešení v podobě malometrážních a nízkoenergetických dřevostaveb ideálních pro mladé rodiny, nebo pro města a obce zajišťující sociální bydlení. Kvalitu dřevostavby odráží použitý stavební systém aktivního odvětrávání dřevěné kostry domů, použité materiály i stavební postupy jednotlivých montáží. Společně tvoří sofistikovaný systém, který je prověřen již stovkami dokončených projektů nejen v rámci ČR, ale i u našich zahraničních sousedů.

Nové, moderní, zdravé a dostupné bydlení pro všechny

Na stránkách www.refiz.cz lze pro představu zhlédnout několik typových domů.

Typ nízkoenergetického domu 2 x 2 KK na klíč je ideálním řešením pro města a obce hledající dodavatele pro výstavbu sociálního bydlení. Tyto malometrážní domy lze skládat a propojovat vedle sebe, což je velmi praktické.

Zaujala nás také varianta – Nízkoenergetický dům 2 + KK na klíč za pouhých 999 000 Kč. Už za necelý milion můžete mít vlastní nízkonákladové a zdravé bydlení.

Dřevostavby již v základu splňují nízkoenergetický standard, a tím výrazně šetří energii při samotném provozu. Při stále rostoucích nákladech na energie je výrazná úspora nezanedbatelným plusem. Vizuálně se nikterak neliší od klasických domů, ale svými dalšími vlastnostmi je hravě překonají. A to nejen cenou! Splňují všechny požadavky na moderní a příjemné bydlení a jsou rychle postavené. Doba se pohybuje mezi 4 – 6 měsíci, což je jistě skvělá zpráva. V objektu panuje přívětivé klima. Dřevo je obnovitelný, dostupný a ekologický stavební materiál s vynikajícími tepelnými vlastnostmi a dlouhou životností.

Není pochyb o tom, že spousta pozitivních argumentů hraje ve prospěch dřevostaveb. Splňte si i vy díky ní sen o vlastním bydlení.