dolni_chabry_0008Ještě před začátkem výstavby projektu Nové Chabry byla prodána více než polovina z 88 plánovaných bytů, převážně prostornějších 3+kk a 4+kk. Zákazníky přitahují nízké zaváděcí ceny, koncept klidného bydlení s veškerým zázemím v areálu a široké možnosti volnočasových aktivit i sportovního vyžití.

Trend rodinného bydlení

„Spousta developerů se zatím bojí opustit koncept, kde až 70 procent projektu zabírají malé byty 1+kk a 2+kk. My věříme trendu rodinného bydlení a poměr obracíme. Vidíme, že lidem, kteří před deseti lety koupili malé byty, už je v 1+kk a 2+kk těsno a hledají větší v novostavbách. Zvlášť u projektu Nové Chabry vnímáme touhu mnoha rodin vyměnit stávající panelákové byty v nedalekých Bohnicích a Čimicích za nové moderní bydlení. První fáze projektu Nové Chabry nám potvrdila obrovskou poptávku po velkých bytech a naopak minimální zájem o 1+kk. Pro druhou fázi už tedy s nejmenšími byty nepočítáme, v nabídce budou hlavně větší byty,“ popsal Jan Kalaš, obchodní ředitel společnosti Star Group.

Jaké jsou plány?

V polovině února bylo prodáno téměř 60 procent moderních bytů, které vyrostou na pomezí vilové čtvrti v Dolních Chabrech v Praze 8. Dokončení první etapy, která čítá čtyři zděné čtyřpodlažní bytové domy, je datováno na březen 2015. Už před létem 2014 developer naváže druhou etapou, ve které budou na základě požadavků zákazníků převažovat větší byty 3+kk a 4+kk.

pohled na Dolní Chabry
pohled na Nové Chabry

„Cena je pro většinu zákazníků stále na prvním místě. V Nových Chabrech jsme ji stlačili opravdu hodně nízko, od 38 tisíc za metr čtvereční, aniž bychom ubrali na standardu a kvalitě užitých materiálů. Naším záměrem bylo hned zpočátku podpořit poptávku po bytech, ale tak enormní zájem jsme si vážně nepředstavovali. V okolí není mnoho novostaveb nebo jsou až o 20 procent dražší a jejich prodeje nyní stojí,“ uvedl Jan Kalaš.

Okolí a zázemí nových bytů

První fáze projektu s 88 komfortními byty položí základ pro budoucí zcela novou moderní rezidenční čtvrť s více než 800 bytovými jednotkami. Zázemí všem obyvatelům poskytne malé dvoupatrové komerční centrum uvnitř areálu, které plně saturuje nároky residentů, ale nijak nenaruší klidný ráz zástavby: pojme čtyři třídy mateřské školy, obchod s potravinami, pekárnu, trafiku, restauraci s kavárnou, fitness nebo kadeřnictví. Vnitroblok s lavičkami pro relaxaci a vodními prvky plánovaný u komerčního centra poslouží také jako místo odpočinku a setkávání.

pohled na komerční centrum
pohled na komerční centrum

„Většině projektů podobné zázemí chybí a lidé si nemají kde koupit ani pečivo. Mezi standardní požadavky na moderní bydlení současnosti už také neodmyslitelně patří balkon, terasa nebo předzahrádka, vchod do domu na čip, parking a sklep v podzemí nebo kvalita užitých materiálů v interiéru, jako jsou dřevěná okna, dýhové dveře a výběr z rozličných obkladů. Jen málokterý developer však při této prodejní ceně bytů nabízí takové vybavení,“ vyjmenoval Jan Kalaš.

O lokalitě

Lokalita je výborně dopravně dostupná, a to jak z centra MHD, tak autem díky snadnému napojení na Městský a Pražský okruh. Hned u vstupu do areálu stojí zastávka autobusu a v docházkové vzdálenosti také tramvaje, cesta ke stanici Kobylisy na metru linky C trvá hromadnou dopravou pět minut.

Možnosti volnočasových aktivit

Areál i jeho okolí nabízí široké možnosti aktivního trávení volného času. Součástí projektu jsou dětská hřiště, generační „hnízda“ s cvičebními stroji nebo horolezecká stěna. Kolem bytových domů bude zbudována nová cyklostezka, které propojí lokalitu s už existující pražskou sítí cyklostezek, mimo jiné v blízkém přírodním parku Ďáblický háj.

„Zdá se to jako nepodstatný detail, ale nová cyklostezka se nám jako lákadlo pro rezidenty stoprocentně osvědčila. Mnoho mladých párů, rodin s dětmi, ale i starších ročníků jezdí na kole či kolečkových bruslích nebo jen uvítá příjemný prostor pro procházky, třeba s kočárkem. Před výstavbou místo sloužilo jako skladový areál plný nevzhledných hal, nyní věříme, že se stane ideálním prostředím pro volnočasové aktivity všech nových obyvatel,“ uvedl Jan Kalaš.