nahledovyPokud chcete vaši nemovitost ochránit, musíte myslet na její řádné pojištění. Existují hned 3 varianty pojistek, které se od sebe významně liší. Jaké to jsou, kterou byste určitě měli mít a kde je sjednat opravdu výhodně?

1. pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti se vztahuje na movité věci, které máte doma. Je to například nábytek, spotřebiče, nádobí a další vybavení, pokrývá také cennosti či zvířata a dokonce i stavební součásti domácnosti. Pojistka vám „kryje záda“ v případě, kdy dojde k poškození či poničení těchto věcí například následkem řádění přírodních živlů (vichřice, silný déšť, mráz, úder blesku, sesuv půdy apod.), nebo přepětím v síti a dalšími neočekávanými událostmi, pokrývá i škody, které způsobí zloděj či vandal. Důležité je vědět, že tento typ pojistky je možné uzavřít pouze na tu domácnost, kterou obýváte minimálně 270 dní v roce. Nemůže být tedy pojištěna například chalupa, kam jezdíte jen na prázdniny.

01

2. pojištění nemovitosti

Druhým typem pojistky, kterou se určitě vyplatí mít, je pojištění nemovitosti. Tato se vztahuje na věci nemovité a také na vybavení zahrady jako oplocení, bazén a další. Opět je vaší jistotou, že v případě poničení nebo zničených věcí dostanete od pojišťovny odpovídající kompenzaci. Více se o této pojistce dozvíte například zde.

02

3. pojištění majetku

Do třetice je tu pojištění majetku. Je možné ho definovat jako kombinaci dvou předchozích, protože se vztahuje na vybrané věci movité i nemovité. Tato varianta patří mezi nejoblíbenější, je ale potřeba zvážit, zda se skutečně vyplatí. Rozsah pojistných věcí totiž může být více omezený, než u předchozích dvou typů pojištění.

Kde sjednat?

Z hlediska rychlosti vyřízení i ceny je určitě výhodnější sjednat online pojištění domácnosti, majetku i nemovitosti. Pojišťovny totiž rády nabízejí pro online pojištění různé slevy a bonusy.