srubabertamy2-bigJednou z činností, kterou se běžně zabývají profesionální kominíci, je takzvané vložkování komínů. Jako majitelé rodinného domu byste měli mít přehled o tom, kdy je nutné ho provést.

Pro vložkování komínů v Plzni i dalších částech naší země je vždy zapotřebí si pozvat odborníky, sami na tuto činnost raději zapomeňte. Nejedná se sice o nijak extrémně náročné práce, nicméně je vhodné, aby jej provedl zkušený kominík, který vám pak po provedení práce vystaví potřebné potvrzení.

Máte starší komín? Vložkování vás zřejmě nemine

Vložkování je vhodné zejména u starších komínů. Ty totiž často už neodpovídají současným nárokům, protože nemají například odpovídající průměr. Bez kvalitní vložky může dojít k tomu, že pokud na komín napojíte nový spotřebič, nebude mít potřebný odtah, případně se v něm bude udržovat vlhkost, což zapříčiní další problémy.

Problém s nevhodným komínem zjistí jedině zkušený kominík

Problematiku vložkování je vždy vhodné konzultovat s kominíkem. A to například i v okamžiku, kdy přecházíte na nový druh paliva, než který jste v kamnech či kotli používali doteď. Kominík může problém s nevyhovujícím komínem zjistit při pravidelné kontrole a čištění, které byste si měli nechat provést alespoň 1 – 2x do roka. V případě, že bydlíte v Plzni a sháníte zkušeného kominíka, obraťte se na Kominictví Plzeň – Zdeněk Hacaperka. Jinou firmu si můžete vybrat snadno, stačí se podívat na web Společenstva kominíků ČR, které je největším sdružením kominíků. Společenstvo garantuje, že jeho členové mají potřebné zkušenosti a odbornou způsobilost, která je opravňuje k výkonu kominických prací, a to včetně zmíněného vložkování.

Při vložkování je výhodou, že není nutné provádět složité stavební úpravy. Nečeká vás tedy žádné bourání zdiva apod. Rekonstrukce není ani příliš časově náročná, takže se nemusíte obávat toho, že byste komín nemohli používat třeba několik týdnů či dokonce měsíců. Vždy je ale dobré uvažovat dopředu a nenechat práce až do hlavní topné sezony.