Hodláte si v této době zakoupit novou matraci? Tu, co momentálně máte, vám dostatečně nevyhovuje, je příliš tvrdá nebo naopak zase moc měkká? Výběr matrace se na první pohled může zdát jako jednoduchá záležitost, ale vzhledem k tomu, kolik různých matrací se na našem trhu nachází, to až tak snadné není. Výrobci využívají k výrobě matrací stále novější a novější materiály a matrace vylepšují. Matrace tak jsou k dostání v mnoha provedeních a nelze s jistotou ihned říci, který materiál je nejlepší, protože každému vyhovuje něco jiného.

Porovnání matrací

A protože vám s vašim výběrem chceme pomoci, vybrali jsme tři matrace z různých materiálů z nabídky Sconto Nábytek, jež vyjdou cenově na stejno a porovnáme je mezi sebou. Zároveň se budeme soustředit na parametry, které jsou při výběru matrace důležité. Ono je totiž dobré, vytipovat si určité matrace, které pro vás připadají v úvahu a srovnat si je. Třeba právě Sconto Nábytek nemá pouze kamenné prodejny, ale i internetové stránky, kde si můžete nabídku tohoto obchodu s nábytkem prohlédnout. Je tedy možné si z pohodlí domova projít jednotlivé matrace a případně si je pak osobně shlédnout v prodejně. Pokud není nutná osobní návštěva, objednávku matrace lze samozřejmě provést přes e-shop. A teď už k porovnání matrací.

Matrace z viscoelastické pěny

Matrace do postele z viscoelastické pěny představuje oblíbenou variantu, neboť je tato pěna pružná, elastická, ale zároveň i pevná. Pro porovnání jsme vybrali matraci VISCOPLUS VS. Jedná se o 7-zónovou matraci, u níž lze kombinovat jádro. Pružnost a prodyšnost této matrace je výjimečná díky jádru z kontur pěny. Jak můžete vidět na obrázku vrchní a spodní díl je z viscoelastické pěny. Tuto matraci můžete vybírat ze dvou tvrdostí. Lepší by však byla varianta, při které by matrace disponovala různou tuhostí na každé straně a vy byste si zvolili, která tvrdost vám vyhovuje více. Potah nelze sundat a vyprat. Hodí se na pro laťkové, lamelové, elektrické rošty, pevné i polohovací rošty. Matraci VISCOPLUS VS můžeme doporučit těm, co mají potíže s meziobratlovými ploténkami.

matrace VISCOPLUS VS

Doporučené zatížení je do 110kg. Výška matrace je 17 cm. Cena: 4 999 Kč

Matrace taštičková

Taštičková matrace se řadí k těm klasickým. Je tvořena pružinami, které jsou obaleny nějakou textilií a oproti klasickým pružinovým matracím je tato matrace kvalitnější. My vám představíme matraci ZEPELIN, která je vysoce kvalitní a disponuje 372 ks taštičkami při rozměrech 90×200 cm. Matrace je vyztužená kokos-latexovou deskou a ložná plocha má masážní profil. Oproti prvně zmíněné matraci má pouze 5 zón. Co se týče tvrdosti, zde je možnost volby pouhým otočením. Ortopedické vlastnosti matrace nejvíce využijete při uložení na pevnou desku nebo pevný laťkový rošt. Naopak se nedoporučuje dávat na polohovací rošty. Nespornou výhodou je pratelný potah, který obsahuje výtažky z Aloe vera. Proto je tato matrace vhodná pro osoby, které se nadměrně potí, neboť ji můžete kdykoli prát do 60˚C.

matrace ZEPELIN

Doporučené zatížení je do 130kg. Výška matrace je 22 cm. Cena: 6 999 Kč

Matrace ze studené pěny

Studená pěna, nebo také líná pěna, se krásně přizpůsobuje tělu a poskytuje mu potřebný relax. Poslední matrací, kterou jsme pro naše porovnání vybrali, je matrace LLQ-SILVER PERFECT H3. Jádro matrace je 18 cm vysoké, vyplněné komfortní studenou pěnou s ionty stříbra. Oceníte opět 7 zón. Ve studené pěně jsou tenké kanálky, díky kterým se urychluje cirkulace vzduchu a tím je zajištěno zdravé klima pro spaní. Potah se dá také prát do 60 °C. Matrace se může uložit i na polohovatelný rošt, nehodí se však na laťkový. Zde sice postrádáme možnost vybrat si tvrdost v závislosti na tom, na které straně matrace se bude spát, ale vzhledem k tomu, že studená pěna se perfektně anatomicky přizpůsobí tělu, není různá tuhost vyžadována.

Matrace LLQ-SILVER PERFECT H3

Doporučené zatížení je do 110kg. Výška matrace je 20 cm. Cena: 6 999 Kč

Nákup přes internet

Na e-shopu Sconto Nábytek najdete nejen námi vybrané matrace, tak řadu dalších matrací, ale i rošty, které jsou pro zdravé spaní také důležité. Neváhejte objednat vaši matraci přes internet s možností osobního převzetí na prodejně.