O rekonstrukcích bytových domů, rodinných domečků či interiérů vyšla již celá řada článků. Možná si i vy přejete bydlet v domečku, avšak nevíte, zda rekonstruovat starý dům, jež jste podědili, avšak který je v dozolátním stavu nebo jej raději srovnat se zemí a postavit si zcela nový? Je to otázkou názoru, čemu dát přednost, nicméně i z na první pohled ruiny lze vytvořit hotový skvost. My vám nyní popíšeme jednu opravdu povedenou rekonstrukci a třeba vám dáme podnět, abyste se i vy s chutí pustili do rekonstrukce toho vašeho domečku, který bude tím vysněným.

Renovace domku na farmě

Na začátku příběhu stála 106 let stará chalupa, kterou se však mladý manželský pár rozhodl vzít do parády a zrekonstruoval ji. Jak celá rekonstrukce v čele s šikovnou a především profesionální firmou dopadla?

 

Dům před rekonstrukcí již celých 25 let bez povšimnutí chátral. Rekonstrukci potřebovala nejen značně poškozená střecha, ale o výměnu se přihlásila také všechna okna

ČTĚTE TAKÉ: Nízkoenergetické domy jsou trendem dnešního stavebnictví

Rekonstrukce schodiště

Schodiště, které se v domě nacházelo, bylo v opravdu dezolátním stavu. Původní schodiště se tedy strhlo a vytvořilo se zde zcela nové. Přání majitelů mít zde na stěnách jakousi galerii bylo také splněno.

Rekonstrukce kuchyně

Původní kuchyně se snad již nedala nazývat ani kuchyní. Spousta prachu, zažrané špíny a trouchnivějícího dřeva. Od začátku makléřka mladé rodině tento dům rozmlouvala. Manželé však byli přesvědčeni, že právě tohle místo bude tím pravým domovem jim a jejich malým dětem.

Skříňky kuchyně jsou nyní zhotoveny z břidlice doplněné o sklo. Velkým přáním majitelky bylo, aby celá kuchyně měla starožitný vzhled. Ostrov postavený jako dominanta kuchyně byl zhotoven na zakázku a rodině slouží jako místo, kde se pravidelně každý den setkávají u snídaně. Rozšířená strana desky ostrova skýtá pohodlí při sezení. Skvělý nápad, který vznikl v hlavě manželského páru.

Nenechte si ukrást své sny

Pokud i vy sníte o takto luxusním a útulném bydlení pro rodinu, nenechte se odradit řečmi realitních makléřů, rodiny ani nikoho jiného. Příklad, kterým je tento 106 let starý dům, který se povedlo během několika měsíců proměnit v doslova luxusní nemovitost, mluví za vše.

Publikováno se spolupráci s MTG Stavby – profesionální firmou na výstavby hrubých staveb, rekonstrukce a další stavební práce v Brně a okolí.