Rozhodli jste se na přístí sezónu pořídit bazén na zahradu? Pak máte dostatek času vše důkladně promyslet. V úvahu vezměte několik důležitých faktorů. V první řadě byste se měli zajímat o využití bazénu, zohledněte také prostor, který má zahrada k dispozici, a ujasněte si rozpočet. Stejně tak výběr ovlivní váš osobní vkus, protože někomu se zamlouvá kulaté provedení, jinému zase obdélníkový bazén. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat, abyste neprohloupili.

Bazén vám umožní užívat si nezapomenutelné chvíle s rodinou i přáteli. Stane se také dekorativním prvkem exteriéru. Při nákupu zhodnoťte celou řadu aspektů, abyste nakonec vybrali model, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a požadavkům.

Využitelnost bazénu

Většinou se lidem zamlouvá bazén obdélník, ostatně není se čemu divit, protože poskytuje i dostatek prostoru pro plavání. Vzhledem k zastavěné ploše nabízí největší možnosti. Zvažte, jak často budete takový bazén využívat, jestli takřka denně, nebo spíše jen sporadicky. Jestliže sháníte bazén třeba jen na chatu, jako ideální řešení se nabízí nadzemní provedení, které můžete kdykoliv demontovat. Zahradu u rodinného domu by zase měl zdobit spíše bazén zapuštěný do země, neboť přirozeně zapadne do okolí.

Bazén podle vašich představ

Přizpůsobit si můžete nejen tvar, ale i povrchovou úpravu bazénu. Vybrat si můžete hranatý bazén do země, ale také kulatý, oválný, čtvercový a podobně. I estetika je různorodá, což jde ruku v ruce s materiálem. Dlouhou životnost slibují plastové bazény, které se i snadno udržují.

Jestliže si chcete v bazénu pohodlně zaplavat, zvolte délku alespoň šest metrů. Potom je na vás, jestli bude mít ostré, nebo zaoblené rohy, nicméně díky zaobleným rohům se bazén lépe udržuje.

Obdélníkový tvar bazénu se zaoblenými rohy vypadá velice moderně, prostorně a údržba jde mnohem snáze.

Dnes už není problém pořídit variantu z typových modelů, která bude přesně odpovídat vašim požadavkům. Pokud přece jen máte individuální představu, sáhněte po službě nabízející vytvoření bazénu na míru. Pamatujte i na příslušenství, přičemž velice oblíbený je například protiproud. Zajisté se vyplatí zainvestovat do zastřešení. Díky němu se vám prodlouží koupací sezóna o několik měsíců.

Zastřešení prodlouží koupání až na 6 měsíců v roce.

Podívejte se do pestré nabídky bazénů u společnosti Rentmil s.r.o. Zde pořídíte nejen samotný bazén, ať už z typových modelů nebo variant na míru. Očekávat můžete u plnohodnotný servis. Více informací najdete na webové stránce www.rentmil.cz.

Publikováno v kategorii: Zahrada